آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

بیلت آلومینیوم 7075

بیلت آلومینیوم 7075
فهرست مطالب

بیلت آلومینیوم 7075

بیلت آلومینیوم 7075 یکی از قوی ترین آلیاژهای آلومینیوم است. با آلیاژ 7075 انتخاب زمانی که خواص مکانیکی بالاتر مورد نظر باشد. میله گرد آلومینیوم 7075 یک آلیاژ آلومینیوم-روی با 1 تا 8 درصد روی علاوه بر مقادیر کمی منیزیم و مقادیر کمی مس و کروم است. آلیاژ میله گرد 7075 در اثر بارندگی سخت شده و تا سطوح مقاومت بسیار بالا می رسد. آلیاژ 7075 در سازه های بدنه هواپیما و سایر اجزای بسیار تحت فشار استفاده می شود.

کاربردهای بیلت آلومینیوم 7075

برنامه های کاربردی برای میله گرد آلومینیومی 7075 شامل، اما محدود به آنها نیست. هوافضا، کاربردهای دفاعی، شفت ها، چرخ دنده ها و هر برنامه ای که به موادی با نسبت استحکام به وزن بالا نیاز دارد.

1- یکی از مهم ترین کاربردهای بیلت ها، استفاده از آن ها در هواپیماسازی و صنعت هوا و فضا می باشد از آن جایی که این نوع آلیاژها دارای وزن سبکی هستند می توان از آن ها در این نوع صنایع استفاده کرد.

2- برای ساخت انواع قالب های لاستیک و پلاستیک می توان از این نوع بیلت ها استفاده کرد.

3- تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اسکی

4- صنعت خودروسازی

5- صنایع مرتبط با انرژی هسته ای

 

یکی آلیاژهای مهم و کاربردی که از جنس آلومینیوم می باشد بیلت آلومینیوم است بیلت ها نوعی شمش آلومینیومی می باشند که از دسته محصولات نیمه ساخته ریخته گری آلومینیوم محسوب می شوند بهتر است بدانید که بیلت ها در سایزها و اندازه های مختلفی تولید می شوند و دارای انواع مختلفی هستند که یکی از کاربردی ترین آن ها بیلت آلومینیوم 7075 می باشد که هر یک از این بیلت ها با شماره بندی های خاص، دارای کاربرد و ویژگی های متفاوت و منحصر به فردی هستند که یک در صنعت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. بیلت های آلومینیوم با توجه به اینکه فرآورده ای از فلز آلومینیوم هستند دارای وزنی سبک می باشند و علاوه بر این، در مقابل خوردگی دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند.

 

برای خرید پروفیل آلومینیوم، بیلت آلومینیوم، شمش آلومینیوم و … می توانید به مجموعه آلوم کار که یکی از بهترین ها در زمینه تولید و فروش پروفیل و انواع فرآورده های آن می باشد مراجعه کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 931 71 71 0918 – 131 71 71 0918 تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم مرتبط با آلیاژ 7075

برای ماشین کاری بیلت آلومینیوم 7075 بهتر است فلز آنیل باشد چرا که دارای خاصیت فنری است و از استحکام بالایی برخوردار است و در شرایط استثناء می توان فلز را تا دمای 250 درجه فارنهایت گرم کرد. حتما در حین ماشین کاری از روان کننده استفاده شود. روش جوش کاری توصیه شده به سبک مقاومتی می باشد و جوشکاری گاز و روش قوس الکتریکی جوابگو نیست و باعث افت میزان مقاومت در برابر خوردگی میگردد.

 

عملیات حرارتی آلیاژ 7075

در مورد بیلت آلومینیوم 7075 ، بهترین روش انجام عملیات حرارتی این است که فلز در مدت زمان 2 ساعت در کوره به دمای 900 درجه فارنهایت تحت حرارت قرار گیرد و سپس در میز کوئینج سرد گردد و پس از آن ملیات ایجینگ یا پیر سختی بر روی آن انجام گردد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیلت ها، پیشنهاد می کنم مقاله بیلت آلومینیوم ضایعاتی را مطالعه فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی

تسمه-آلومینیوم-انعطاف-پذیر

تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد در صنعت تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر می باشد. تسمه آلومینیومی برای انتقال قدرت بطور گسترده استفاده می شود که از

میلگرد آلومینیوم 1050

یکی از آلومینیوم های تقریبا خالص که در صنایع شیمیایی کاربرد فراوانی دارد میلگرد آلومینیوم 1050 می باشد. این قطعه کاربردی به دلیل مقاومت در

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلیاژ 2024 آلومینیوم پرکاربردترین فلز در جهان است. سبک، بادوام و کم هزینه این ها تنها برخی از مزایایی است که میلگرد آلومینیوم 2024 را