آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

بیلت آلومینیوم 7075

بیلت آلومینیوم 7075
فهرست مطالب

یکی آلیاژهای مهم و کاربردی که از جنس آلومینیوم می باشد بیلت آلومینیوم است بیلت ها نوعی شمش آلومینیومی می باشند که از دسته محصولات نیمه ساخته ریخته گری آلومینیوم محسوب می شوند بهتر است بدانید که بیلت ها در سایزها و اندازه های مختلفی تولید می شوند و دارای انواع مختلفی هستند که یکی از کاربردی ترین آن ها بیلت آلومینیوم 7075 می باشد که هر یک از این بیلت ها با شماره بندی های خاص، دارای کاربرد و ویژگی های متفاوت و منحصر به فردی هستند که یک در صنعت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

بیلت های آلومینیوم با توجه به اینکه فرآورده ای از فلز آلومینیوم هستند دارای وزنی سبک می باشند و علاوه بر این، در مقابل خوردگی دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند.

 

برای خرید پروفیل آلومینیوم، بیلت آلومینیوم، شمش آلومینیوم و … می توانید به مجموعه آلوم کار که یکی از بهترین ها در زمینه تولید و فروش پروفیل و انواع فرآورده های آن می باشد مراجعه کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 931 71 71 0918 – 131 71 71 0918 تماس حاصل فرمایید.

 

کاربردهای بیلت آلومینیوم 7075

1- یکی از مهم ترین کاربردهای بیلت ها، استفاده از آن ها در هواپیماسازی و صنعت هوا و فضا می باشد از آن جایی که این نوع آلیاژها دارای وزن سبکی هستند می توان از آن ها در این نوع صنایع استفاده کرد.

2- برای ساخت انواع قالب های لاستیک و پلاستیک می توان از این نوع بیلت ها استفاده کرد.

3- تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اسکی

4- صنعت خودروسازی

5- صنایع مرتبط با انرژی هسته ای

 

نکات مهم مرتبط با آلیاژ 7075

برای ماشین کاری بیلت آلومینیوم 7075 بهتر است فلز آنیل باشد چرا که دارای خاصیت فنری است و از استحکام بالایی برخوردار است و در شرایط استثناء می توان فلز را تا دمای 250 درجه فارنهایت گرم کرد. حتما در حین ماشین کاری از روان کننده استفاده شود. روش جوش کاری توصیه شده به سبک مقاومتی می باشد و جوشکاری گاز و روش قوس الکتریکی جوابگو نیست و باعث افت میزان مقاومت در برابر خوردگی میگردد.

 

عملیات حرارتی آلیاژ 7075

در مورد بیلت آلومینیوم 7075 ، بهترین روش انجام عملیات حرارتی این است که فلز در مدت زمان 2 ساعت در کوره به دمای 900 درجه فارنهایت تحت حرارت قرار گیرد و سپس در میز کوئینج سرد گردد و پس از آن ملیات ایجینگ یا پیر سختی بر روی آن انجام گردد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیلت ها، پیشنهاد می کنم مقاله بیلت آلومینیوم ضایعاتی را مطالعه فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذوب آلومینیوم

دمای ذوب آلومینیوم

دمای ذوب آلومینیوم در جهان کنونی آلومینیوم یکی از پرطرفدارترن فلزات محسوب میشود بطوری که در اکثر صنایع مختلف گسترش پیداکرده است.آلومینیوم باید فرایندی پیچیده

پنجره آلومینیومی

آلومینیوم و ساخت پنجره

آلومینیوم و ساخت پنجره یکی از اجزا خانه که هم در زیبایی و هم در جلوگیری از ورود گردوغبار به خانه نقش دارد پنجره ها

قیمت تیغه آلومینیوم اراک

قیمت تیغه آلومینیوم اراک

قیمت تیغه آلومینیوم اراک تیغه آلومینیوم اراک در واقع همان تیغه کرکره برقی اراک می باشد که امروزه از این تیغه های آلومینیومی برای درب

تولیدکننده میلگرد آلومینیوم

تولیدکننده میلگرد آلومینیوم

میلگرد آلومینیوم میلگرد آلومینیوم جهت ساخت و ساز و صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت مقاومت بالای این محصول در برابر خوردگی و