آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

پروفیل آلومینیوم ساختمانی

پروفیل آلومینیوم ساختمانی
فهرست مطالب

پروفیل آلومینیوم ساختمانی

در صنایع گوناگون از فلزها استفاده بسیاری می شود فلزها انواع مختلفی دارند که یکی از کاربردی ترین آن ها، پروفیل آلومینیوم ساختمانی می باشد اگر بخواهیم تعریفی از پروفیل داشته باشیم باید بگوییم که پروفیل ها از نظر لغوی به معنای ثابت بودن یک مقطع در طول معین و مشخصی می باشد این پروفیل ها دارای وزن بسیاری سبکی هستند که همین ویژگی سبب شده است محبوبیت آن ها در زمینه های کاری مختلف بسیار قابل توجه باشد حال ما در این بخش قصد داریم موارد مصرف پروفیل ها را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

برای خرید پروفیل آلومینیوم با شماره های 931 71 71 0918 – 131 71 71 0918 تماس حاصل فرمایید.

موارد مصرف پروفیل ها

پروفیل ها در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که برخی از این مصارف به شرح زیر می باشد:

1- یکی از مهم ترین موارد مصرف پروفیل ها استفاده از آن ها در صنعت خودروسازی می باشد در حقیقت از پروفیل های قوطی مستطیل و مربع در این زمینه ها استفاده می شود.

2- برخی از پروفیل های آلومینیوم ساختمانی مستطیل و مربعی دارای مقاطع بزرگی می باشند که به آن ها ستونی گفته می شود این نوع از پروفیل های ستونی در زمینه های ساختمان سازی و صنعت برای ساخت اسکلت فلزی و ستون ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است بدانید که این پروفیل ها در مقطع مستطیل از 40*100 میلیمتر تا 135*300 میلیمتر و در مقاطع مربع از 60*60 میلیمتر تا 270*270 میلیمتر ساخته می شوند، و ضخامتشان از 5/2 تا 8 میلیمتر می باشد.

3- پروفیل آلومینیوم ساختمانی مستطیل و مربعی که با مقاطع کوچکتر هستند در ساختنرده های فلزی، نرده کشی اطراف دیوار، پنجره ها و … استفاده می شود.

4- بخش اعظمی از پروفیل ها برای ساخت درب و پنجره های آهنیاستفاده می شود، تقسیم بندی این پروفیل ها به شکل گروهی از 1 الی 7 (بر حسب اندازه و مشخصات) تقسیم بندی شده و می شود در ساخت پنجره ها و چهارچوب از آنها استفاده کرد.

همچنین مقاله عوامل موثر در قیمت شمش آلومینیوم را مطالعه فرمایید.

 

پروفیل های آلومینیوم ساختمانی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی هستند که تاثیر مستقیم بر روی زیبایی و دوام نمای ساختمان و به‌صورت کلی ساختمان دارند. هدف آلوم کار از نگارش و ارائه این مطلب، معرفی این محصول و همچنین ارائه تمامی اطلاعات مربوط به این دسته از پروفیل‌ها است. پس اگر سوالی در این زمینه برایتان پیش‌آمده است و یا با این دسته از پروفیل‌ها سروکار دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید.

انواع پروفیل آلومنیومی ساختمانی
انواع پروفیل آلومنیومی ساختمانی

 

معرفی پروفیل آلومینیوم ساختمانی

همان‌طور که اشاره کردیم، پروفیل های آلومینیوم ساختمانی یکی از پرکاربردترین مصالح مربوط به نمای ساختمان است که به‌صورت کلی دارای مقاومت بسیار بالا و وزن سبکی است.

به هنگام ساخت این پروفیل‌ها، هیچ‌گونه تغییر شیمیایی در ساختار آن به وجود نمی‌آید، بلکه این خاصیت خود فلز است که باعث پایین آمدن وزن سازه می‌شود.

ساختاری که بر روی این دسته از پروفیل‌ها احاطه شده است، باعث می‌شود تا پروفیل‌ها تبدیل به یکی از مصالح عایق ساختمان نیز شوند؛ به همین دلیل است که همواره به مهندسین عزیز که در حوزه ساخت‌وساز فعالیت می‌کنند توصیه می‌شود از پروفیل های آلومینیوم ساختمانی در روند ساخت سازه خود استفاده کنند تا بتوانند ساختمان خود را به بهترین شکل در مقابل سرما و گرما محافظ کنند.

همچنین برای خریداران نیز این موضوع به‌نوعی صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ها محسوب می‌شود.

 

تولید این دسته از پروفیل‌های آلومینیومی چگونه انجام می‌شود؟

روند تولید پروفیل های آلومینیوم ساختمانی با مراحل مشخصی آغاز می‌شود. اولین مرحله در زمینه تولید این پروفیل‌ها، طراحی قالب اکستروژن است. زمانی که طرح مشخص شد، سطح و سپس مقطع و ابعاد نیز تعیین و ساخت این دسته از پروفیل‌ها آغاز می‌شود.

زمانی که ساخت پروفیل‌ها تکمیل شد، ما یک پروفیل آلومینیومی خام داریم. در اینجا مراحل بعدی ساخت شروع می‌شوند که به ترتیب پوشش‌دهی و رنگ‌آمیزی پروفیل‌ها هستند. پس از انجام تمامی این موارد، بسته‌بندی پروفیل‌ها انجام می‌شود و برای فروش روانه بازار می‌شوند.

ساخت پروفیل‌ها به‌صورت صددرصد و اختصاصی با تکنولوژی روز انجام می‌شود. در واقع اگر در یک واحد تولیدی، دستگاه‌های پیشرفته‌ای برای ساخت پروفیل‌های آلومینیومی مخصوص ساختمان وجود نداشته باشد، در انتها یک محصول به ما تحویل داده می‌شود اما کیفیتی که ساخت با دستگاه‌های پیشرفته پروفیل‌ها به ما نشان می‌دهند را این موارد نمی‌توانند ارائه دهند.

پروفیل آلومینیوم ساختمانی
پروفیل آلومینیوم ساختمانی

 

مزایای استفاده از پروفیل ساختمانی

قطعا استفاده از پروفیل های آلومینیوم ساختمانی می‌تواند مزایای بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. مزایای این محصول به‌صورت کلی به دودسته تقسیم می‌شود: مزایای مربوط به مهندسین ساختمان‌سازی و مزایای مربوط به صاحب ساختمان.

مهندسین به هنگام استفاده از این محصول در واقع پروفیلی را مورداستفاده قرار داده‌اند که رنگ‌پذیری و انعطاف‌پذیری بالا، وزن سبک و خاصیت ضدخوردگی دارد. این پروفیل‌ها در برابر تغییرات آب‌وهوا مقاوم است و به شما اجازه نصب پنل‌های شیشه‌ای با ابعاد بزرگ را نیز می‌دهد.

اما مزایای پروفیل‌های آلومینیومی برای صاحب ملک نیز بسیار حائز اهمیت است. صاحب ملک زمانی که ساختمانی را خریداری کند که در روند ساخت آن از این دسته از پروفیل‌ها استفاده شده است، در واقع ملکی را تحویل گرفته است که صددرصد در برابر گرما و سرما عایق‌بندی‌شده است. همچنین، زیبایی که این دسته از پروفیل‌ها به نمای ساختمان می‌دهد آن‌قدر بی‌نظیر است که هر خریداری را مجذوب خود می‌کند.

بهترین روش خرید و مشاهده قیمت این دسته از پروفیل‌های ساختمانی

آلوم کار یکی از بهترین عرضه‌کنندگان پروفیل های آلومینیوم ساختمانی است. شما می‌توانید به‌راحتی در ابتدا با مشاوران حرفه‌ای این مجموعه درمورد این دسته از پروفیل‌ها ارتباط برقرار کنید و سپس از همین طریق اقدام به مشاهده قیمت‌ها و خرید این محصول کنید.

درمورد قیمت پروفیل‌های آلومینیومی باید به شما بگوییم که موارد بسیاری دراین‌بین وجود دارند که بر روی قیمت این محصولات تاثیر گذار هستند. نوع رنگ، وزن پروفیل، طول برش شاخه‌ها و  نرمال بودن و ترمال‌بریک سیستم پروفیل‌ها همگی مواردی هستند که بر روی قیمت نهایی این محصول تاثیر مستقیم می‌گذارند.

کلام آخر

پروفیل های الومینیوم ساختمانی یکی از پرکاربردترین و بهترین مصالح ساختمانی است که با قیمتی بی‌نظیر عرضه می‌شود. همان‌طور که در این مطلب به آن پرداختیم، مقادیر استفاده از این محصول بسیار زیاد است و از سویی دیگر تقاضا برای خرید این محصول همواره شدت دارد. افرادی که در زمینه ساخت‌وساز این محصول به فعالیت می‌پردازند، همان‌طور که اشاره شد با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته بهترین محصولات را روانه بازار می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی

تسمه-آلومینیوم-انعطاف-پذیر

تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد در صنعت تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر می باشد. تسمه آلومینیومی برای انتقال قدرت بطور گسترده استفاده می شود که از

میلگرد آلومینیوم 1050

یکی از آلومینیوم های تقریبا خالص که در صنایع شیمیایی کاربرد فراوانی دارد میلگرد آلومینیوم 1050 می باشد. این قطعه کاربردی به دلیل مقاومت در

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلیاژ 2024 آلومینیوم پرکاربردترین فلز در جهان است. سبک، بادوام و کم هزینه این ها تنها برخی از مزایایی است که میلگرد آلومینیوم 2024 را