آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

قیمت تسمه آلومینیوم نرم

قیمت تسمه آلومینیوم نرم
فهرست مطالب

یکی از فرآورده‌های آلومینیوم نرم که کاربرد زیادی در صنعت دارد، تسمه آلومینیومی است. تسمه آلومینیوم نرم از تسمه‌های فلزی بوده که در اغلب موارد از آن در ساخت دستگیره و انواع یراق آلات استفاده می‌شود. از ویژگی‌های تسمه آلومینیومی می‌توان به استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و پایداری زیاد اشاره کرد.  قیمت روز تسمه آلومینیوم نرم برای کسانی که با این وسیله سر و کار دارند، بسیار مهم است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تسمه آلومینیوم، کاربرد و قیمت آن آشنا کنیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع آلیاژ تسمه آلومینیوم و خرید آن می توانید با آلوم کار تماس بگیرید.09187171131

تسمه آلومینیومی چیست؟

آلومینیوم نرم یکی از انواع آلومینیوم بوده که علاوه بر درصد خلوص بالا از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. یکی از فرآورده‌های کاربردی که از آلومینیوم نرم به دست می‌آید، تسمه است. حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد از مواد تشکیل دهنده این تسمه را آلومینیوم نرم تشکیل می‌دهد‌. به منظور بهبود خواص الکتریکی، مکانیکی، مقاومت، استحکام و طول عمر تسمه علاوه بر آلومینیوم به آن آلیاژهای دیگری اضافه می‌کنند. تسمه آلومینیوم نرم در سه نوع گرد، ورق، چهار پهلو و شش پهلو تولید می‌شود که مناسب برای کاربردهای خاصی هستند.

انواع آلیاژ تسمه آلومینیوم

همان گونه که گفته شد جهت بهبود خواص تسمه آلومینیوم نرم به آن آلیاژ اضافه می‌کنند. این آلیاژها در دو دسته زیر قرار می‌گیرند:

  1.   آلیاژ ریختگی: این نوع آلیاژ با استفاده از فرایند ریخته­گری به شکل مورد نظر تبدیل می‌شود.
  2. آلیاژ کارپذیر: این نوع آلیاژ از لحاظ ترکیب شیمیایی و ساختار با آلیاژ ریختگی کاملا متفاوت است. از آلیاژ کارپذیر با استفاده از فرایند شکل ­دهی گرم و سرد در صنعت استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این آلیاژ می‌توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی، رسانای حرارت و الکتریسیته، استحکام، کاربری راحت و قابلیت بازیافت اشاره کرد.

 

قیمت تسمه آلومینیوم نرم
قیمت تسمه آلومینیوم نرم

کاربرد تسمه آلومینیومی نرم

تسمه مکانیکی خواص مکانیکی و الکتریکی فوق العاده‌ای دارد، به همین دلیل از آن در صنایع مختلفی استفاده می­شود. جوش‌پذیری، انعطاف‌پذیری و استحکام از ویژگی‌های آلیاژ تسمه آلومینیوم نرم است، از این رو در تمام صنایعی که نیاز به استحکام و انعطاف پذیری داریم می‌توان از این تسمه استفاده کرد. از کاربردهای تسمه آلومینیوم نرم می‌توان به تولید دستگیره، انواع یراق آلات، ساخت قرنیز، صنعت خودروسازی برای ساخت قطعات خودرو، تولید سقف‌های کاذب، ساخت مخزن‌های ضد زنگ، پوشش سقف‌ها، صنعت پتروشیمی و …. اشاره کرد.

تسمه چهار پهلو آلومینیومی چیست؟

یکی از شکل‌های تسمه آلومینیوم که کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارد، تسمه چهار پهلو آلومینیوم است. این تسمه در ابعاد و سایزهای متنوعی ساخته می‌شود که قیمت این محصول با توجه به وزن آن مشخص می‌شود. از ویژگی‌های تسمه چهار پهلو آلومینیوم می‌توان به وزن پایین در برابر مقاومت و استحکام بالا، مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی، جوش پذیری، انعطاف پذیری مقاومت در برابر حرارت و فشارهای بالا اشاره کرد. همچنین تسمه آلومینیومی نرم رسانای خوبی برای جریان الکتریکی بوده و از آن در صنایع زیادی استفاده می‌شود.

ویژگی‌های تسمه آلومینیوم 

ویژگی‌های زیر سبب شده تسمه آلومینیومی نرم در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار گیرد:

  •    استحکام

یکی از ویژگی‌های تسمه آلومینیومی نرم استحکام بالای آن است. این تسمه در برابر فشارهای زیاد مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. تسمه آلومینیوم در دماهای پایین همچون فولاد مقاومت بالایی دارد. مقاومت این تسمه در درجه حرارت‌های بالا مانند ۲۵۰ درحه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

  •    انعطاف‌پذیری

یکی از ویژگی‌های تسمه آلومینیومی نرم انعطاف‌پذیری در کنار استحکام و مقاومت بالای آن است. تسمه آلومینیومی را در دماهای بالا می‌توان به اشکال گوناگونی تبدیل کرد، لذا برای استفاده در صنایع زیادی قابل استفاده هستند. این ویژگی سبب شده تا از انواع تسمه آلومینیوم در صنایع قالب‌سازی استفاده شود.

از دیگر ویژگی‌های تسمه آلومینیومی نرم می‌توان به وزن سبک، زیبا و شکیل بودن، رسانای الکتریکی، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، طول عمر بالا، تحمل فشار و وزن‌های بالا، غیر قابل اشتعال، مقاوم در برابر شرایط نامساعد جوی و قابلیت بازیافت اشاره کرد.

قیمت تسمه آلومینیوم نرم
قیمت تسمه آلومینیوم نرم

قیمت تسمه آلومینیومی چگونه محاسبه می‌شود؟

یکی از سوالاتی که تمام کاربران تسمه آلومینیومی نرم از خود می‌پرسند این است که قیمت نهایی تسمه آلومینیومی نرم با توجه به چه مواردی تعیین می‌شود؟

تسمه آلومینیومی نرم با توجه به نیاز و سفارش مشتری در ابعاد و اندازه‌های گوناگونی ساخته می‌شود. به دلیل اینکه در ساخت انواع تسمه‌ها با اندازه‌های متنوع از متریال و مواد اولیه یکسانی استفاده نشده است، شاهد قیمت‌های متنوع این محصول هستیم. قیمت تسمه آلومینیومی نرم با توجه به مواردی همچون ابعاد تسمه، تعداد سفارش، وزن و شکل آن تعیین می‌شود.

فاکتورهای موثر بر تسمه آلومینیومی نرم

قیمت تسمه آلومینیوم نرم همانند دیگر محصولات موجود در بازار تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار می‌گیرد. از عوامل موثر در قیمت روز تسمه آلومینیوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  کیفیت متریال به کار رفته

یکی از مواردی که تاثیر مستقیمی بر قیمت تسمه آلومینیوم دارد، متریال به کار رفته در آن است. هر چه کمپانی سازنده از مواد باکیفیت و مرغوب‌تری برای ساخت تسمه آلومینیوم نرم استفاده کند، کیفیت بهتر و در نتیجه قیمت بیشتری خواهد داشت.

  •  نرخ موارد اولیه

نرخ مواد اولیه تاثیر مستقیمی بر قیمت روز تسمه آلومینیوم نرم دارد چرا که نرخ آلیاژ به کار رفته در این تسمه به صورت روزانه تعیین می‌شود. هر چه قیمت مواد اولیه افزایش یابد، شاهد افزایش قیمت تسمه آلومینیومی در بازار هستیم.

  •   وزن

تسمه آلومینیومی در ابعاد و اندازه‌های گوناگونی استفاده می‌شود.‌ هر چه ابعاد تسمه بزرگتر باشد، از متریال بیشتری برای ساخت آن استفاده شده و در نتیجه وزن سنگین‌تری دارد. تسمه‌های آلومینیومی سنگین به دلیل استحکام و مقاومت بالا قیمت بیشتری دارند.

از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت تسمه آلومینیوم نرم می‌توان به نرخ ارز و دلار، تورم، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه فرایند تولید، نوع آلیاژ به کار رفته در آن، نحوه خرید و میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. توصیه می‌شود قبل از خرید تسمه آلومینیومی از قیمت روز آن آگاه شوید، تا بتوانید متناسب با بودجه‌تان بهترین خرید را داشته باشید.

جمع‌بندی

آلومینیوم نرم یکی از بهترین، مقاوم‌ترین و سخت‌ترین انواع آلومینیوم بوده که فرآورده‌های زیادی دارد. تسمه یکی از محصولات مشتق شده از آلومینیوم نرم بوده که در اشکال گوناگونی همچون گرد، چهار پهلو و ورق تولید می‌شود. تسمه آلومینیوم نرم مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشارهای بالا داشته و از آن در صنایع خودروسازی، پتروشیمی، ساختمان سازی و … استفاده می‌شود. قیمت تسمه آلومینیوم نرم با توجه به وزن آن مشخص می‌شود. بنابراین هر چه تسمه مورد نظر سنگین‌تر باشد، علاوه بر استحکام و مقاومت زیاد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.  ابعاد تسمه آلومینیوم نرم، کیفیت متریال، نوع آلیاژ، عرضه و تقاضا و … به نوبه خود بر قیمت این محصول تاثیرگذار هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی

تسمه-آلومینیوم-انعطاف-پذیر

تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد در صنعت تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر می باشد. تسمه آلومینیومی برای انتقال قدرت بطور گسترده استفاده می شود که از

میلگرد آلومینیوم 1050

یکی از آلومینیوم های تقریبا خالص که در صنایع شیمیایی کاربرد فراوانی دارد میلگرد آلومینیوم 1050 می باشد. این قطعه کاربردی به دلیل مقاومت در

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلیاژ 2024 آلومینیوم پرکاربردترین فلز در جهان است. سبک، بادوام و کم هزینه این ها تنها برخی از مزایایی است که میلگرد آلومینیوم 2024 را