آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

شفت آلومینیوم آلیاژی

شفت- آلیاژی -آلومینیوم
فهرست مطالب

شفت آلومینیوم، که به نام میلگرد آلومینیوم نیز شناخته می‌شود، یک مقطع طویل و استوانه‌ای از جنس آلومینیوم است. این محصول در صنایع مختلف به دلیل خواص مفید و کاربردی آلومینیوم، از جمله وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی، رسانایی بالا و قیمت مناسب، به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی امروزه  فلز آلومینیوم به یک فلز همه کاره و همه جانبه تبدیل شده است که استفاده های زیادی از آن می شود و در مقاطع مختلف تولید شده و به فروش می رسد. این فلز پس از آ]ن در رده ی دوم پر فروش ترین فلزات جهان قرار دارد. شفت آلیاژی آلومینیوم نیز یکی از اشکال این فلز است که برای در انواع و ابعاد مختلف تولید می گردد. ما در آلوم کار امکان خرید عمده و خرید انواع میلگرد آلومینیوم را فراهم کرده ایم. هم چنین شما می توانید از سراسر ایران سفارش خود را ثبت نمایید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید. برای استعلام قیمت روز میلگرد آلومینیوم و قیمت انواع شفت آلیاژ آلومینیوم 7075 با ما تماس بگیرید. 09187171131

 

شفت آلومینیوم آلیاژی

آلیاژهای آلومینیوم

شفت‌های آلومینیومی از آلیاژهای مختلف آلومینیوم ساخته می‌شوند که هر کدام خواص و ویژگی‌های خاص خود را دارند. برخی از آلیاژهای رایج آلومینیوم برای شفت‌ها عبارتند از:

سری 1000: این آلیاژها که به عنوان آلومینیوم خالص تجاری نیز شناخته می شوند، حداقل 99 درصد آلومینیوم هستند. آنها نرم، چکش خوار و بسیار کارآمد هستند. از آنها در قوطی های نوشیدنی، فویل و سیم برق استفاده می شود.

سری 2000:  این آلیاژها حاوی مس به عنوان عنصر اصلی آلیاژی هستند. آنها قوی تر از سری 1000 هستند و در کاربردهایی مانند هواپیماها، اتومبیل ها و قایق ها استفاده می شوند. استحکام و سختی بالایی دارند و برای کاربردهایی که نیاز به استحکام بالا دارند مانند شفت‌های موتور و گیربکس مناسب هستند.

سری 5000: آلیاژها این گروه حاوی منیزیم به عنوان عنصر اصلی آلیاژی هستند. آنها قوی، سبک و مقاوم در برابر خوردگی هستند و در کاربردهایی مانند ساخت هواپیماها، اتومبیل ها و قوطی های نوشیدنی استفاده می شوند. هم چنین جوش‌پذیری بالایی دارند و برای کاربردهایی که نیاز به جوشکاری دارند مانند شفت‌های سازه‌های دریایی مناسب هستند.

سری 6000: آلیاژهای 600 حاوی سیلیسیم و منیزیم هستند. آنها از استحکام و مقاومت به خوردگی بالایی برخوردارند و در تیرهای ساختمانی، پل ها و قاب های پنجره استفاده می شوند. این آلیاژها شکل‌پذیری بالایی دارند و برای کاربردهایی که نیاز به خم شدن یا کشش دارند مانند شفت‌های فنر و لوله‌های خمیده مناسب هستند.

سری 7000: این آلیاژها حاوی روی هستند. آنها بسیار قوی هستند و در هواپیماها، قطعات فضایی و تجهیزات ورزشی استفاده می شوند . به علاوه مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارند و برای کاربردهایی که در معرض آب و هوا یا مواد شیمیایی خورنده هستند مانند شفت‌های قایق‌ها و تجهیزات دریایی مناسب هستند.

برخی از رایج‌ترین آلیاژهای آلومینیوم مورد استفاده در ساخت شفت‌ها عبارتند از: آلیاژ 6061، آلیاژ 7075، آلیاژ 2014

خواص مکانیکی آلیاژ های رایج شفت آلومینیوم

آلیاژ استحکام کششی (MPa) سختی برینل (HB)
1050 110 35
2014 460 95
3003 330 60
5052 275 55
6061 310 90
7075 570 150

انواع شفت آلومینیوم

شفت‌های آلومینیومی بر اساس معیارهای مختلفی مانند آلیاژ، روش تولید، دقت، و کاربرد دسته‌بندی می‌شوند. شفت های آلیاژ که قبل تر توضیح داده شد و در ادامه به برخی آن ها اشاره می‌کنیم:

بر اساس روش تولید : 

شفت آلومینیوم اکسترود شده  که از طریق فرآیند اکستروژن تولید می‌شود و در مقاطع مختلف و با طول‌های بلند قابل تولید است. 

شفت آلومینیوم فورج شده که از طریق فرآیند فورج تولید می‌شود و استحکام و دقت بالایی دارد. 

شفت آلومینیوم ماشینکاری شده که از طریق فرآیند ماشینکاری از یک قطعه آلومینیوم خام تولید می‌شود و می‌توان آن را در اشکال پیچیده و با دقت بالا تولید کرد.

بر اساس دقت: 

شفت آلومینیوم با دقت بالا: این نوع شفت با تلرانس‌های دقیق و سطح صاف تولید می‌شود و در کاربردهای حساس مانند ماشین‌آلات دقیق و تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شفت آلومینیوم با دقت معمولی: این نوع شفت با تلرانس‌های و سطح صاف کمتر تولید می‌شود و در کاربردهای عمومی مانند ساخت درب و پنجره و رادیاتور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

شفت آلومینیوم آلیاژی

کاربردهای شفت آلومینیوم

صنایع هوافضا: به دلیل وزن سبک و استحکام بالا، شفت‌های آلومینیومی در ساخت هواپیماها، هلیکوپترها و سایر وسایل نقلیه هوایی استفاده می‌شوند.

صنعت خودروسازی: در ساخت قطعات مختلف خودرو مانند موتور، گیربکس و سیستم تعلیق استفاده می‌شوند.

صنایع دریایی: در ساخت قایق‌ها، کشتی‌ها و سایر شناورها به دلیل مقاومت در برابر خوردگی استفاده می‌شوند.

صنایع ساختمانی: ساخت درب و پنجره، سقف، پله و سایر اجزای ساختمانی

صنایع ماشینی: شفت‌های آلومینیومی در ساخت ماشین‌آلات مختلف مانند موتورهای الکتریکی، پمپ‌ها و کمپرسورها استفاده می‌شوند.

صنایع نظامی: ساخت سلاح و تجهیزات نظامی

مزایای شفت آلومینیوم

 شفت آلومینیوم به دلیل چگالی پایین آلومینیوم (۲.۷ گرم بر سانتی‌متر مکعب) بسیار سبک‌تر از شفت‌های فولادی یا چدنی است. از آن جایی که آلومینیوم به طور طبیعی در برابر خوردگی مقاوم است، به همین دلیل شفت‌های آلومینیومی در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون مقاوم هستند. شفت‌های آلومینیومی به راحتی ماشینکاری می‌شوند، به این معنی که می‌توان آنها را به اشکال و اندازه‌های مختلف برش داد و تراشید. آلومینیوم رسانای خوب گرما و الکتریسیته است، به همین دلیل شفت‌های آلومینیومی در برخی کاربردهای خاص مانند انتقال حرارت و برق نیز استفاده می‌شوند. شفت‌های آلومینیومی می‌توانند به اندازه شفت‌های فولادی یا چدنی استحکام داشته باشند، به خصوص اگر از آلیاژهای آلومینیوم با استحکام بالا استفاده شود و دیگر این که شفت‌های آلومینیومی به طور کلی ارزان‌تر از شفت‌های فولادی یا چدنی هستند. شفت های آلومینیومی قابل بازیافت هستند و این ویژگی از لحاظ زیست محیطی بسیار اهمیت دارد.

قیمت و خرید شفت آلومینیوم

هنگام خرید شفت آلومینیومی برای یک کاربرد خاص، مهم است که الزامات خاصی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال شفت باید قادر به تحمل بار مورد نیاز و  باید باشد در برابر محیطی که در آن استفاده می شود، مقاومت داشته باشد. ٰهم چنین دقیق و سبک و مقرون به صرفه باشد. از لحاظ هزینه ای،  قیمت شفت آلومینیوم به عواملی وابسته است  که می توان آنها را به دو دسته کلی عوامل ذاتی و عوامل بیرونی تقسیم نمود. عوامل ذاتی مثل قطر شفت، طول، نوع آلیاژ، کیفیت شمش آلومینیوم، تلرانس های ابعادی و هندسی شفت و عملیات تکمیلی مانند فرزکاری، سوراخکاری، سنگ زنی و غیره بر قیمت شفت آلومینیوم اضافه می کنند. از جمله عوامل بیرونی نیز می توان به نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی آلومینیوم، هزینه های تولید مانند هزینه مواد اولیه و نیروی کار و اشاره نمود. برای اطلاع دقیق از قیمت شفت آلومینیوم، می توانید با مزکر فروش مقاطع آلومینیومی در اراک آلوم کار تماس بگیرید. ما انواع قطعات آلومینیوم از بهترین کارخانه جات ایران را موجود داریم و به صورت عمده و خرد با بهترین قیمت عرضه می کنیم. هم چنین امکان ارسال به سراسر ایران در این مجموعه فراهم می باشد.09187171131

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی

تسمه-آلومینیوم-انعطاف-پذیر

تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد در صنعت تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر می باشد. تسمه آلومینیومی برای انتقال قدرت بطور گسترده استفاده می شود که از

میلگرد آلومینیوم 1050

یکی از آلومینیوم های تقریبا خالص که در صنایع شیمیایی کاربرد فراوانی دارد میلگرد آلومینیوم 1050 می باشد. این قطعه کاربردی به دلیل مقاومت در

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلیاژ 2024 آلومینیوم پرکاربردترین فلز در جهان است. سبک، بادوام و کم هزینه این ها تنها برخی از مزایایی است که میلگرد آلومینیوم 2024 را