آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

شمش ایرالکو

شمش ایرالکو
فهرست مطالب

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین فرآورده های آلومینیوم، شمش آلومینیوم می باشد امروزه کارخانه های زیادی برای تولید شمش وجود دارد ولی بهتر است بدانید که اولین کارخانه تولید کننده شمش در ایران، کارخانه ای به نام ایرالکو بوده است که این کارخانه در سال 1346 به تصویب هیئت دولت رسید ولی اقدامات مربوط به نصب تاسیسات و ساختمان از از سال ۱۳۴۸ با همکاری شرکت رینولدز آمریکا آغاز شد و در سال ۱۳۵۱ با دو خط تولید و ظرفیت ۴۵٫۰۰۰ تن در سال، مورد بهره‌برداری قرار گرفت. بهتر است بدانید که شمش ایرالکو یکی از بهترین شمش ها می باشد که بسیار محبوب و پرطرفدار است. در این مطلب علاوه بر اینکه راجب شمش می خواهیم صحبت کنیم اطلاعاتی در رابطه با پیشینه شرکت ایرالکو  شرح خواهیم داد.

پیشینه شرکت شمش ایرالکو

ايرالكو به عنوان اولين توليد كننده شمش آلومينيوم در ايران ، در زميني به مساحت ۲۳۲هكتار در كيلومتر ۵ جاده اراك تهران واقع گرديده است. موضوع تأسيس كارخانه ايرالكو در سال ۱۳۴۶ به تصويب هيأت دولت رسيد و اقدامات مربوط به نصب تأسيسات و ساختمان از سال ۱۳۴۷آغاز گرديد و در سال ۱۳۵۱ با دو خط توليد و ظرفيت ۴۵۰۰۰ تن در سال مورد بهره برداري قرار گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و افزودن سه خط ديگر به پروسه توليد ، ظرفيت توليد آلومينيوم اوليه به ۱۲۰۰۰۰تن در سال رسيد كه شامل انواع شمش ها به صورت تي بار ، هزار پوندي ، آلياژهاي ريخته گري ، بيلت ، اسلب و… مي باشد.

کاربرد شمش های آلومینیوم

شمش های آلومینیوم در زمینه های مختلفی کاربرد دارند که برخی از این کاربردها به شرح زیر می باشد:

1- صنعت خودروسازی: یکی از مهم ترین خاصیت هایی که عنصر آلومینیوم دارد سبک بودن آن می باشد که این خاصیت در فرآورده های آن نیز می باشد علاوه بر سبک بودن این عنصر سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش آلودگی محیط زیست می شود.

2- صنایع هوا و فضا: یکی از مهم ترین مسائلی که در صنعت هوا و فضا در نظر گرفته می شود سبک بودن وزن اجسام مورد استفاده می باشد و از آن جایی که فرآورده های آلومینیومی دارای وزن سبکی هستند در صنعت هوا و فضا بسیار استفاده می شوند.

3- صنایع ساختمان سازی: یکی دیگر از کاربردهای این نوع فرآورده استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی می باشد با توجه به اینکه این نوع فرآورده ها سبک می باشند و دارای زیبایی و استحکام بالایی نیز هستند از آن ها می توان برای نمای ساختمان ها استفاده کرد.

4- صنایع بسته بندی: از این فرآورده ها برای بسته بندی موارد غذایی، شیمیایی و … نیز استفاده می شود.

پیشنهاد مقاله: عوامل موثر در قیمت شمش آلومینیوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پروفیل میلگرد آلومینیوم

پروفیل میلگرد آلومینیوم

پروفیل میلگرد آلومینیوم در واقع پروفیل میلگرد آلومینیوم میله هایی هستند که از فلز آلومینیوم ساخته می شود، در ساخت میلگردهای آلومینیوم معمولا 95-90 درصد فلز آلومینیوم بکار رفته و مابقی آن از فلزاتی مانند منیزیوم، منگنز و .. جهت افزایش مقاومت و استحکام آن در برابر خوردگی استفاده می شود، میلگردهای آلومینیومی نیز مصارف زیادی در صنایع مختلف دارند. چند نوع از پروفیل میگرد آلومینیومی شرکت آلومکار از جمله: پروفیل میلگرد آلومینیوم ساختمانی، پروفیل آلومینیوم صنعتی، پروفیل آلومینیوم اختصاصی، پروفیل آلومینیوم درب و پنجره می باشند. پروفیل میلگرد آلومینیوم چیست؟ میلگرد مخفف “میله تقویت کننده” یا “نوار تقویت کننده”

خرید و فروش شمش آلومینیوم

خرید و فروش شمش آلومینیوم

خرید و فروش شمش آلومینیوم شمش آلومینیوم چیست؟ شمش های یک تکه معمولاً از فلزاتی ساخته می شوند که از مواد تقریباً خالص ساخته می شوند. شمش در اشکال مستطیلی مناسب برای پردازش بیشتر استفاده می شود. در فولادسازی اولین قدم در میان محصولات ریخته گری نیمه تمام، شمش است.اگر قصد خرید و فروش شمش آلومینیوم را دارید تا آخر این مقاله را بخوانید. مطمئناً در زندگی روزمره خود آلومینیوم یا محصولات ساخته شده از آلومینیوم را در اطراف خود می بینیم، اما اطلاعات کمی در مورد زنجیره ارزش این فلز داریم. بنابراین، امروز فضایی برای آشنایی با آلومینیوم است،

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

 تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی چیست؟ یکی دیگر از کاربردهای عالی آلومینیوم، اکستروژن پروفیل برای مقاصد صنعتی است. در این مناسبت ما قصد داریم انواع مختلف پروفایل های موجود، تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی و امکاناتی که این مواد ارائه می دهد را به شما نشان دهیم. پروفیل های اکستروژن آلومینیومی توسط قالب های پیکربندی و ساخته می شوند تا طرح مورد نظر محصول اکسترود شده را نشان دهند. آنها در اندازه ها و ابعادی هستند که می توانند نیازهای هر برنامه کاربردی را برآورده کنند. پروفیل های آلومینیوم از فولاد سخت شده ساخته شده اند و این امکان را فراهم می

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک برای اطلاع از قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه های اراک با ما همراه باشید. قیمت شمش آلومینیوم مطمئناً در زندگی روزمره خود آلومینیوم یا محصولات ساخته شده از آلومینیوم را در اطراف خود می بینیم، اما اطلاعات کمی در مورد زنجیره ارزش این فلز داریم. بنابراین، امروز فضایی برای آشنایی با آلومینیوم است، که صحبت از شمش آن است که شکل خالص فلز ریخته‌شده به شکلی مناسب برای پردازش بیشتر است. شمش های آلومینیومی از نقطه ذوب خود عبور می کنند و با استفاده از روش سرد قالب در یک میله یا