آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

خرید آلومینیوم

خرید آلومینیوم
فهرست مطالب

خرید آلومینیوم

خرید آلومینیوم سبک، بادوام و کاربردی: اینها ویژگی هایی است که آلومینیوم را به یکی از مواد مهندسی کلیدی زمان ما تبدیل می کند. ما می‌توانیم آلومینیوم را در خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، در اتومبیل‌هایی که رانندگی می‌کنیم، در قطارها و هواپیماهایی که ما را در مسافت‌های طولانی می‌برند، در تلفن‌های همراه و رایانه‌هایی که روزانه استفاده می‌کنیم، در قفسه‌های داخل یخچال‌هایمان و در وسایل مدرن پیدا کنیم.

 

خرید انواع مختلف آلومینیوم

بسیاری از انواع آلیاژهای آلومینیوم برای محصولات و مشاغل مختلف کاربرد دارند. فهرست کردن هر نوع آلومینیومی چالش برانگیز است، اما در اینجا رایج ترین انواع و کاربردهای آنها آورده شده است.

 

  1. سخت ترین آلومینیوم: 2024-T351

آلومینیوم با طبقه بندی 2024-T351 سخت ترین است، اما کار با آن آسان نیست. این نوع سختی در هواپیماها و پروژه های پرچین رایج است، اما نمی توانید آن را جوش دهید.

 

  1. انعطاف پذیرترین آلومینیوم

فویل آلیاژ آلومینیوم انعطاف پذیرترین نوع آلومینیوم است زیرا فرآیند تولید آن آلومینیوم را به ورق های نازک تبدیل می کند. مصرف کنندگان غذا را با فویل بسته بندی می کنند و بسیاری از شرکت ها محصولاتی از مواد مصرفی گرفته تا لوازم آرایشی و لوازم خانگی را در آن بسته بندی می کنند.

 

  1. خرید ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم با مهر زنی یا ریسندگی به وجود می آید و برای استحکام به آلیاژ نیاز دارد. قابلمه ها و تابه ها ممکن است حاوی آلومینیوم آلیاژی باشند، به عنوان مثال، آلیاژهای معمولی مانند منیزیم، مس و برنز با مواد برای استحکام و دوام ترکیب می شوند.

 

  1. روکش آلومینیوم

آلومینیوم روکش‌شده – آلومینیوم تصفیه‌شده AKA – شامل روی، سیلیکون، مس، فولاد ضد زنگ، نیکل یا منیزیم است. روکش باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود زیرا آلومینیوم لخت به شدت در برابر خوردگی حساس است.

 

آلومینیوم روکش شده به دلیل بادوام بودن، در صنایع هواپیماسازی و صنایع غذایی استاندارد است.

 

  1. خرید آلومینیوم لخت

آلومینیوم لخت خورده می شود و با اکسید شدن، خاصیت بازتابی خود را از دست می دهد. اما خوردگی رطوبت و هوا را مسدود می کند، بنابراین مواد داخلی هنوز محکم است. اگر پروژه ای دارید که ظاهر آن اهمیتی ندارد، اجازه دادن به فلز در سطح آن خورده شود ممکن است یک برنامه بازی خوب باشد.

خرید آلومینیوم
خرید آلومینیوم
  1. آلیاژهای تولید آلومینیوم

سایر انواع متداول آلومینیوم آلیاژهای آلومینیوم برای تولید هستند. هر کلاس یک سری است و با عدد یک تا هفت شروع می شود. هر سری از آلیاژ متفاوتی در ساخت خود استفاده می کند و در داخل سری، می تواند تغییرات زیادی در کاربرد و ویژگی ها داشته باشد.

 

سری 1000 با حداقل 99 درصد آلومینیوم خالص ترین است. این در مخازن شیمیایی و میله های اتوبوس رسانا استفاده می شود.

آلومینیوم سری 2000 دارای آلیاژ مس است و در کاربردهای هواپیما و هوافضا رایج است.

سری 3000 دارای آلیاژ منگنز است که در ظروف آشپزی و وسایل نقلیه رایج است.

سری 4000 از سیلیکون استفاده می کند که نقطه ذوب آلیاژ را کاهش می دهد. جوشکاران اغلب از این آلیاژ استفاده می کنند.

سری 5000 دارای منیزیم و سیلیکون هستند و قطعات ساختاری مانند تیرها، لوله ها و زاویه ها را تشکیل می دهند.

سری 7000 دارای آلیاژهای روی بوده و استحکام بالایی در صنایع هوافضا و ورزشی دارد.

کار با آلیاژهای آلومینیومی با استحکام بالا می تواند چالش برانگیز و پرهزینه باشد، اما تحقیقات در حال ظهور کار را ساده تر می کند.

 

درجات مختلف آلومینیوم و کاربردهای آنها

از چه درجه آلومینیومی باید برای پروژه خود استفاده کنید؟ درجات مختلفی از آلومینیوم موجود است و هر کدام مزایای خود را دارند. در این مقاله، تفاوت‌های بین آلومینیوم 1100، 6061 و 3003 را مورد بحث قرار می‌دهیم و توصیه‌های دیگری در مورد اینکه چه چیزی برای پروژه بعدی خود استفاده کنید، ارائه می‌کنیم.

 

درجات مختلف آلومینیوم

اولین چیزی که باید در مورد آلومینیوم بدانید، درجه های مختلف موجود است. آلومینیوم در سه نوع اصلی وجود دارد: 1100، 3003، و 6061. درجه آلومینیوم کاربرد نهایی و قیمت آن را تعیین می کند. به عنوان مثال، 1100 یک ماده ارزان‌تر از 6061 است، اما نمی‌توان از آن برای کاربردهای با دمای بالا مانند ظروف پخت و پز یا درب قابلمه استفاده کرد.

 

آلومینیوم 3003

آلومینیوم 3003 آلومینیوم خالص با افزودن منگنز برای افزایش استحکام آن است. به عنوان آلیاژ آلومینیوم، اسماً 1.2٪ منگنز، 0.12٪ مس و 98.6٪ آل است. این به راحتی قابل جوش است، هزینه نسبتاً پایینی برای هر پوند دارد و در اکثر کاربردها قابل استفاده است. مقاومت در برابر خوردگی 6061 یا 1100 را ندارد، اما برای برخی اهداف یک جایگزین اقتصادی برای آن گریدها است.

 

آلومینیوم 3003 رایج ترین شکل مورد استفاده آلومینیوم است. این یک آلیاژ همه منظوره است که می تواند برای ظروف پخت و پز و درب قابلمه استفاده شود، اما نمی تواند دماهای بالا را مانند دمایی که در فر یا گریل یافت می شود تحمل کند.

 

6061 آلومینیوم

درجه آلومینیوم 6061 اغلب “آلومینیوم اسب کار” نامیده می شود. نسبت به آلیاژهای سری 300 مقاومت در برابر خوردگی بسیار بهتری دارد. از دیگر مزایای آن می توان به خواص جوشکاری حرارتی بالا و همچنین استحکام آن در مقایسه با ضخامت مشابه 250 آلیاژ اشاره کرد.

 

این آلیاژ آلومینیوم را می توان برای محصولاتی که سطح بالایی از سایش و پارگی را تجربه می کنند، مانند ناودان یا مبلمان با گوشه های باز استفاده کرد. افزایش استحکام همچنین آن را به بهترین گزینه برای استفاده در شرایطی که سطوح رطوبت بالایی وجود دارد تبدیل می کند زیرا مقاومت در برابر خوردگی آن نسبت به درجه های دیگر بهبود یافته است.

 

آلومینیوم 1100

این خالص ترین شکل آلومینیوم موجود در بازار است، زیرا با خلوص 99٪ دقیقه ساخته شده است. کارایی و شکل پذیری عالی دارد. این باعث می شود که آن را به یک انتخاب عالی برای عملیات شکل دهی چالش برانگیز تبدیل کند. اگرچه این فلز هنگام کار یا گرم شدن مانند سایر فلزات سخت نمی شود، مقاومت در برابر خوردگی و جوش پذیری آن آن را بسیار متنوع می کند. رسانایی حرارتی بالای آن همچنین در کاربردهایی که نیاز به رسانایی حرارتی دارند، به آن برتری می دهد.

 

آلومینیوم 1100 یک فلز همه کاره است، به این معنی که می توان آن را به اشکال و محصولات مختلف شکل داد. اینها شامل تجهیزات شیمیایی، استوک باله‌ها، شماره‌گیرها، واگن‌های مخزن راه‌آهن و پلاک‌های نام در صنعت تولید است. این آلیاژ نرم و در عین حال قوی توسط صنایعی مانند لوله کشی و روشنایی و همچنین بسیاری از تولید کنندگان دیگر در بخش های مختلف، از ظروف پخت و پز گرفته تا پرچ برای پروژه های ساختمانی از جمله پروفیل آلومینیوم درب و پنجره یا پروفیل آلومینیوم ساختمانی ، استفاده می شود.

 

آلومینیوم یکی از پرکاربردترین فلزات روی زمین است. کاربردهای گسترده ای دارد و یک مصالح ساختمانی مهم است که می تواند به روش های مختلف از ساخت و ساز گرفته تا ظروف پخت و پز استفاده شود. با این حال، چه نیاز به آلومینیوم 3003 یا هر درجه دیگری داشته باشید، باید تامین کننده مناسب را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید بالاترین درجه آلومینیوم، ورق فلزی نازک یا فلزات ترکیبی را دریافت کنید، همین امروز با فروش آلوم کار تماس بگیرید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لوله-آلومینیوم-کولر

لوله آلومینیوم کولر

لوله آلومینیوم کولر یکی از انواع لوله های فلزی می باشد معمولا از روکش مس برای کولر استفاده می شود. که در تهیه آن از

تسمه-آلومینیوم-صنایع-الکترونیک

تسمه آلومینیوم صنایع الکترونیک

تسمه ها یکی از مواردی هستند که در صنایع مختلف کاربرد های بسیاری دارند. تسمه آلومینیوم که متریال اصلی آن آلومینیوم می باشد؛ دارای کاربرد

میلگرد آلومینیوم 3003

میلگرد آلومینیوم 3003

فلز آلومینیوم یکی از فراوان ترین عناصر در پوسته ی زمین می باشد. فراوانی، و خواص منحصر به فردی از این فلز مانند استحکام، مقاومت

تولید-هیت-سینک-آلومینیومی

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی