آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

آنادایز آلومینیوم

آنادایز آلومینیوم
فهرست مطالب

پروفیل آلومینیوم یکی از بهترین و کاربردی ترین فرآورده های فلز آلومینیوم می باشد که در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد یکی از مواردی که در آن بسیار از این نوع پروفیل ها استفاده می شود صنعت و ساختمان سازی می باشد مثلا در ساختمان سازی برای نمای ساختمان، ساخت درب و پنجره و … از این نوع فلزات استفاده می شود ولی بهتر است بدانید که این نوع فلزها در مقابل برخی از عوامل جوی همچون تابش نورخورشید، باران و … حساس می باشند به همین دلیل است که از روشی به نام آنادایز آلومینیوم برای این نوع محصولات استفاده می شود با ما همراه باشید در ادامه قصد داریم آنادایز را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

 

آنادایز آلومینیوم

آنادایز یک روش الکتروشیمیایی می باشد در حقیقت اگر بخواهیم یک تعریف کلی از این روش شرح دهیم باید بگوییم که این روش فرآیندی می باشد که در آن یک لایه نازک اکسیدی بر روی آلومینیوم قرار می گیرد انجام این فرآیند علاوه بر اینکه سبب درخشندگی و زیبایی فلزها می شود بلکه سبب می شود مقاومت فلزها در مقابل عواملی همچون عوامل جوی افزایش یابد در ضمن بهتر است بدانید که پیاده سازی این روش برای فلزها سبب افزایش قیمت آن ها می شود.

 

آلوم کار یکی از بهترین مجموعه برای عرضه پروفیل آلومینیوم و انواع فرآورده های آن می باشد که این محصولات را با قیمت مناسبی عرضه می کند برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت این نوع محصولات با شماره های 931 71 71 0918 – 131 71 71 0918 تماس حاصل فرمایید.

 

پیشنهاد می کنم مقاله فرآیند تولید پروفیل آلومینیوم را مطالعه فرمایید.

 

روش های آنادایز آلومینیوم

این نوع فرآیندها که همان کشیدن لایه اکسیدی بر روی فلزات می باشد به دو روش انجام می شود که این دو روش به شرح زیر می باشد:

روش شیمیایی: براثر جذب فلز یا اکسید فلزی روی سطح که باعث ایجاد یک لایه پایدار می شود . مانند :کروماته کردن

روش آندی یا الکتروشیمیایی: در این روش ، اکسید فلز در شرایط کنترل شده تشکیل شده و کاملا متراکم می باشد و یا بر اثر عملیات بعدی متراکم وغیر قابل نفوذ خواهد شد .مانند : آنادایز پروفیل آلومینیوم.

آلومینیوم در شرایط معمولی هم اکسید می شود بطوری که در مجاورت هوا بطور معمول لایه ای از اکسید به صورت غیر متخلخل برروی سطوح قطعات آلومینیومی تشکیل می گردد که وظیفه حفاظت از سطح فلز را در محیط برعهده دارد ،اما برتری و مزیت اکسید ایجاد شده درروش آنادایزینگ نسبت به شرایط طبیعی مقاومت بیشتر آن در مقابل خوردگی می باشد .آنادایز کردن در واقع یک نوع ضخیم کردن لایه اکسیدی به ضخامت تاچندین هزار برابر ضخامت لایه اکسید طبیعی است .

زمانی که مقاومت آلومینیوم برای انجام کار مورد نظر ما کم باشد برای افزایش مقاومت آن عمل آنادایز را روی آن اعمال میکنیم. عمل آنادایزینگ به عملی اطلاق میشود که در آن یک لایه نازک اکسیدی بر روی قطعات آلومینیوم شکل میگیرد که باعث افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی میشود. در این روش ضخامت لایه اکسیدی افزایش پیدا کرده و به ۱۰ تا ۲۰ میکرون و یا بیشتر میرسد. مکانیزم کلی عمل بدین صورت است که جریان مستقیم برق از مایع الکترولیت مناسبی می گذرد که در آن آلومینیوم آند بوده و فلز مناسب دیگری کاتد می باشد. در این صورت بر سطح آلومینیوم لایه نازکی از اکسید ایجاد می گردد که ضخامت آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ذوب آلومینیوم

دمای ذوب آلومینیوم

دمای ذوب آلومینیوم در جهان کنونی آلومینیوم یکی از پرطرفدارترن فلزات محسوب میشود بطوری که در اکثر صنایع مختلف گسترش پیداکرده است.آلومینیوم باید فرایندی پیچیده

پنجره آلومینیومی

آلومینیوم و ساخت پنجره

آلومینیوم و ساخت پنجره یکی از اجزا خانه که هم در زیبایی و هم در جلوگیری از ورود گردوغبار به خانه نقش دارد پنجره ها

قیمت تیغه آلومینیوم اراک

قیمت تیغه آلومینیوم اراک

قیمت تیغه آلومینیوم اراک تیغه آلومینیوم اراک در واقع همان تیغه کرکره برقی اراک می باشد که امروزه از این تیغه های آلومینیومی برای درب

تولیدکننده میلگرد آلومینیوم

تولیدکننده میلگرد آلومینیوم

میلگرد آلومینیوم میلگرد آلومینیوم جهت ساخت و ساز و صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت مقاومت بالای این محصول در برابر خوردگی و