آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

آنادایز آلومینیوم

آنادایز آلومینیوم
فهرست مطالب

پروفیل آلومینیوم یکی از بهترین و کاربردی ترین فرآورده های فلز آلومینیوم می باشد که در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد یکی از مواردی که در آن بسیار از این نوع پروفیل ها استفاده می شود صنعت و ساختمان سازی می باشد مثلا در ساختمان سازی برای نمای ساختمان، ساخت درب و پنجره و … از این نوع فلزات استفاده می شود ولی بهتر است بدانید که این نوع فلزها در مقابل برخی از عوامل جوی همچون تابش نورخورشید، باران و … حساس می باشند به همین دلیل است که از روشی به نام آنادایز آلومینیوم برای این نوع محصولات استفاده می شود با ما همراه باشید در ادامه قصد داریم آنادایز را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

 

آنادایز آلومینیوم

آنادایز یک روش الکتروشیمیایی می باشد در حقیقت اگر بخواهیم یک تعریف کلی از این روش شرح دهیم باید بگوییم که این روش فرآیندی می باشد که در آن یک لایه نازک اکسیدی بر روی آلومینیوم قرار می گیرد انجام این فرآیند علاوه بر اینکه سبب درخشندگی و زیبایی فلزها می شود بلکه سبب می شود مقاومت فلزها در مقابل عواملی همچون عوامل جوی افزایش یابد در ضمن بهتر است بدانید که پیاده سازی این روش برای فلزها سبب افزایش قیمت آن ها می شود.

 

آلوم کار یکی از بهترین مجموعه برای عرضه پروفیل آلومینیوم و انواع فرآورده های آن می باشد که این محصولات را با قیمت مناسبی عرضه می کند برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت این نوع محصولات با شماره های 931 71 71 0918 – 131 71 71 0918 تماس حاصل فرمایید.

 

پیشنهاد می کنم مقاله فرآیند تولید پروفیل آلومینیوم را مطالعه فرمایید.

 

روش های آنادایز آلومینیوم

این نوع فرآیندها که همان کشیدن لایه اکسیدی بر روی فلزات می باشد به دو روش انجام می شود که این دو روش به شرح زیر می باشد:

روش شیمیایی: براثر جذب فلز یا اکسید فلزی روی سطح که باعث ایجاد یک لایه پایدار می شود . مانند :کروماته کردن

روش آندی یا الکتروشیمیایی: در این روش ، اکسید فلز در شرایط کنترل شده تشکیل شده و کاملا متراکم می باشد و یا بر اثر عملیات بعدی متراکم وغیر قابل نفوذ خواهد شد .مانند : آنادایز پروفیل آلومینیوم.

آلومینیوم در شرایط معمولی هم اکسید می شود بطوری که در مجاورت هوا بطور معمول لایه ای از اکسید به صورت غیر متخلخل برروی سطوح قطعات آلومینیومی تشکیل می گردد که وظیفه حفاظت از سطح فلز را در محیط برعهده دارد ،اما برتری و مزیت اکسید ایجاد شده درروش آنادایزینگ نسبت به شرایط طبیعی مقاومت بیشتر آن در مقابل خوردگی می باشد .آنادایز کردن در واقع یک نوع ضخیم کردن لایه اکسیدی به ضخامت تاچندین هزار برابر ضخامت لایه اکسید طبیعی است .

زمانی که مقاومت آلومینیوم برای انجام کار مورد نظر ما کم باشد برای افزایش مقاومت آن عمل آنادایز را روی آن اعمال میکنیم. عمل آنادایزینگ به عملی اطلاق میشود که در آن یک لایه نازک اکسیدی بر روی قطعات آلومینیوم شکل میگیرد که باعث افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی میشود. در این روش ضخامت لایه اکسیدی افزایش پیدا کرده و به ۱۰ تا ۲۰ میکرون و یا بیشتر میرسد. مکانیزم کلی عمل بدین صورت است که جریان مستقیم برق از مایع الکترولیت مناسبی می گذرد که در آن آلومینیوم آند بوده و فلز مناسب دیگری کاتد می باشد. در این صورت بر سطح آلومینیوم لایه نازکی از اکسید ایجاد می گردد که ضخامت آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پروفیل میلگرد آلومینیوم

پروفیل میلگرد آلومینیوم

پروفیل میلگرد آلومینیوم در واقع پروفیل میلگرد آلومینیوم میله هایی هستند که از فلز آلومینیوم ساخته می شود، در ساخت میلگردهای آلومینیوم معمولا 95-90 درصد فلز آلومینیوم بکار رفته و مابقی آن از فلزاتی مانند منیزیوم، منگنز و .. جهت افزایش مقاومت و استحکام آن در برابر خوردگی استفاده می شود، میلگردهای آلومینیومی نیز مصارف زیادی در صنایع مختلف دارند. چند نوع از پروفیل میگرد آلومینیومی شرکت آلومکار از جمله: پروفیل میلگرد آلومینیوم ساختمانی، پروفیل آلومینیوم صنعتی، پروفیل آلومینیوم اختصاصی، پروفیل آلومینیوم درب و پنجره می باشند. پروفیل میلگرد آلومینیوم چیست؟ میلگرد مخفف “میله تقویت کننده” یا “نوار تقویت کننده”

خرید و فروش شمش آلومینیوم

خرید و فروش شمش آلومینیوم

خرید و فروش شمش آلومینیوم شمش آلومینیوم چیست؟ شمش های یک تکه معمولاً از فلزاتی ساخته می شوند که از مواد تقریباً خالص ساخته می شوند. شمش در اشکال مستطیلی مناسب برای پردازش بیشتر استفاده می شود. در فولادسازی اولین قدم در میان محصولات ریخته گری نیمه تمام، شمش است.اگر قصد خرید و فروش شمش آلومینیوم را دارید تا آخر این مقاله را بخوانید. مطمئناً در زندگی روزمره خود آلومینیوم یا محصولات ساخته شده از آلومینیوم را در اطراف خود می بینیم، اما اطلاعات کمی در مورد زنجیره ارزش این فلز داریم. بنابراین، امروز فضایی برای آشنایی با آلومینیوم است،

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

 تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی چیست؟ یکی دیگر از کاربردهای عالی آلومینیوم، اکستروژن پروفیل برای مقاصد صنعتی است. در این مناسبت ما قصد داریم انواع مختلف پروفایل های موجود، تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی و امکاناتی که این مواد ارائه می دهد را به شما نشان دهیم. پروفیل های اکستروژن آلومینیومی توسط قالب های پیکربندی و ساخته می شوند تا طرح مورد نظر محصول اکسترود شده را نشان دهند. آنها در اندازه ها و ابعادی هستند که می توانند نیازهای هر برنامه کاربردی را برآورده کنند. پروفیل های آلومینیوم از فولاد سخت شده ساخته شده اند و این امکان را فراهم می

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک برای اطلاع از قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه های اراک با ما همراه باشید. قیمت شمش آلومینیوم مطمئناً در زندگی روزمره خود آلومینیوم یا محصولات ساخته شده از آلومینیوم را در اطراف خود می بینیم، اما اطلاعات کمی در مورد زنجیره ارزش این فلز داریم. بنابراین، امروز فضایی برای آشنایی با آلومینیوم است، که صحبت از شمش آن است که شکل خالص فلز ریخته‌شده به شکلی مناسب برای پردازش بیشتر است. شمش های آلومینیومی از نقطه ذوب خود عبور می کنند و با استفاده از روش سرد قالب در یک میله یا