آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

آبکاری آلومینیوم

آبکاری آلومینیوم
فهرست مطالب

برای افزایش مقاومت و استحکام فلزها، یکی از کارهایی که انجام می شود آبکاری می باشد در حالت کلی اگر بخواهیم تعریفی از آبکاری آلومینیوم داشته باشیم باید بگوییم که آبکاری عبارت است از پوشاندن اجسام با یک لایه نازک از فلز که با کمک یک سلول الکترولیتی انجام می شود همان طو رکه می دانید این کار جهت افزایش مقاومت فلزات در مقابل ضربه، فشار، خوردگی، سایش و … می باشد.

مرحله آبکاری آلومینیوم

1- در ابتدا باید تمیزکاری غوطه وری انجام شود.

2- مرحله بعد چربی گیری برقی می باشد درحقیقت این مرحله، مرحله حذف اکسیدهای سطح می باشد.

3- خنثی سازی که همان تمیزکاری ظریف می باشد.

4- زینکات

 

مرحله اول: در انجام آبکاری آلومینیوم، اولین کاری که باید انجام شود تمیزکاری می باشد روش غوطه‌وری در محلول قلیایی ضعیف موجب حذف بقایای پرداخت‌کاری و زایده‌های حین عملیات مکانیکی خواهد شد. باید توجه داشت درجه قلیایی بالا نباشد، زیرا به خوردگی شیمیایی سرب خشک منجر می‌شود و در صورتی که مواد چربی‌زدایی حاوی ماده اکتیوکننده باشد، به چربی‌گیری برقی نیازی نیست. برای جداسازی مواد چسبنده سطح قطعاتی که از قبل پرداخت مکانیکی می‌شود، روش چربی‌زدایی آلتراسونیک نتیجه بهتری دارد. باید از مواد مخصوص استفاده شود و رعایت شرایط لازم به عمل آید.

مرحله دوم: چربی‌گیری برقی مرحله بعدی است. برای حذف باقی‌مانده فیلم اکسیدهای سطح قطعه در مرحله بعدی از چربی‌زدایی برقی استفاده می‌شود. از ویژگی این نوع مواد چربی‌گیری فعال کردن (اکتیو) سطح قطعه است و با ترکیبات متفاوت که با روش کاتدیک و یا آندیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بیشتر روش آندی به کار گرفته می‌شود. آن هم به دلیل ترکیبات مواد چربی‌زدایی که اثر خوردگی فلز پایه را ندارد.

مرحله سوم: خنثی‌سازی مرحله سوم است. بقایای مواد قلیایی که در عملیات قبل در سطوح قطعه به‌جا مانده در محلول‌های خنثی‌سازی حذف و سطح قطعه را فعال می‌نماید، با استفاده از اسیدهای معینی مثل اسید سولفوریک و کلریدریک است که به دلیل خوردگی شدید فلز حتی در زمان کوتاه کاربرد ندارد. از این رو، از اسیدهای خشک نظیر ترکیبات اسید فلورئیدریکی که اثر اکتیوکنندگی هم دارد استفاده می‌شود.

مرحله چهارم: بعد از یک سری مراحل پاکسازی، از زینکات و استانات استفاده می شود که ممکن است به بیشتر از یک مرحله استفاده ازاین ترکیبات نیاز داشته باشد، سطح آلیاژهای آلومینیوم را در پایان با یک فیلم بسیار نازک از فلز روی یا قلع به طور پراکنده روی سطح فلز می پوشانند.

 

برای خرید پروفیل آلومینیوم با شماره های 931 71 71 0918 –131 71 71 0918 تماس حاصل فرمایید.

 

پیشنهاد مقاله: ضایعات پروفیل آلومینیوم

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پروفیل میلگرد آلومینیوم

پروفیل میلگرد آلومینیوم

پروفیل میلگرد آلومینیوم در واقع پروفیل میلگرد آلومینیوم میله هایی هستند که از فلز آلومینیوم ساخته می شود، در ساخت میلگردهای آلومینیوم معمولا 95-90 درصد فلز آلومینیوم بکار رفته و مابقی آن از فلزاتی مانند منیزیوم، منگنز و .. جهت افزایش مقاومت و استحکام آن در برابر خوردگی استفاده می شود، میلگردهای آلومینیومی نیز مصارف زیادی در صنایع مختلف دارند. چند نوع از پروفیل میگرد آلومینیومی شرکت آلومکار از جمله: پروفیل میلگرد آلومینیوم ساختمانی، پروفیل آلومینیوم صنعتی، پروفیل آلومینیوم اختصاصی، پروفیل آلومینیوم درب و پنجره می باشند. پروفیل میلگرد آلومینیوم چیست؟ میلگرد مخفف “میله تقویت کننده” یا “نوار تقویت کننده”

خرید و فروش شمش آلومینیوم

خرید و فروش شمش آلومینیوم

خرید و فروش شمش آلومینیوم شمش آلومینیوم چیست؟ شمش های یک تکه معمولاً از فلزاتی ساخته می شوند که از مواد تقریباً خالص ساخته می شوند. شمش در اشکال مستطیلی مناسب برای پردازش بیشتر استفاده می شود. در فولادسازی اولین قدم در میان محصولات ریخته گری نیمه تمام، شمش است.اگر قصد خرید و فروش شمش آلومینیوم را دارید تا آخر این مقاله را بخوانید. مطمئناً در زندگی روزمره خود آلومینیوم یا محصولات ساخته شده از آلومینیوم را در اطراف خود می بینیم، اما اطلاعات کمی در مورد زنجیره ارزش این فلز داریم. بنابراین، امروز فضایی برای آشنایی با آلومینیوم است،

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

 تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی چیست؟ یکی دیگر از کاربردهای عالی آلومینیوم، اکستروژن پروفیل برای مقاصد صنعتی است. در این مناسبت ما قصد داریم انواع مختلف پروفایل های موجود، تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی و امکاناتی که این مواد ارائه می دهد را به شما نشان دهیم. پروفیل های اکستروژن آلومینیومی توسط قالب های پیکربندی و ساخته می شوند تا طرح مورد نظر محصول اکسترود شده را نشان دهند. آنها در اندازه ها و ابعادی هستند که می توانند نیازهای هر برنامه کاربردی را برآورده کنند. پروفیل های آلومینیوم از فولاد سخت شده ساخته شده اند و این امکان را فراهم می

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک

قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه اراک برای اطلاع از قیمت شمش آلومینیوم آلیاژی تولید کارخانه های اراک با ما همراه باشید. قیمت شمش آلومینیوم مطمئناً در زندگی روزمره خود آلومینیوم یا محصولات ساخته شده از آلومینیوم را در اطراف خود می بینیم، اما اطلاعات کمی در مورد زنجیره ارزش این فلز داریم. بنابراین، امروز فضایی برای آشنایی با آلومینیوم است، که صحبت از شمش آن است که شکل خالص فلز ریخته‌شده به شکلی مناسب برای پردازش بیشتر است. شمش های آلومینیومی از نقطه ذوب خود عبور می کنند و با استفاده از روش سرد قالب در یک میله یا