آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

لوله آلومینیومی

لوله آلومینیومی
فهرست مطالب

لوله آلومینیومی

لوله آلومینیومی یک نوع لوله فلزی است که از آلومینیوم یا آلیاژهای آلومینیوم ساخته می شود. این لوله ها به دلیل وزن کم، استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی و قابلیت بازیافت بالا، در صنایع مختلف کاربرد دارند. لوله های آلومینیومی بر اساس روش تولید، به دو دسته لوله آلومینیومی درزدار و لوله آلومینیومی بدون درز تقسیم می شوند. لوله آلومینیومی درزدار از ورق آلومینیوم با ضخامت مناسب تولید می شود. در این روش، ورق آلومینیوم به شکل استوانه درآورده شده و سپس با جوش به هم متصل می شود. لوله آلومینیومی بدون درز با استفاده از روش های اکستروژن یا نورد تولید می شود. در روش اکستروژن، آلومینیوم مذاب تحت فشار به شکل استوانه درآورده می شود. در روش نورد، آلومینیوم به شکل ورق درآورده شده و سپس با نورد به شکل استوانه درمی آید. تعرفه لوله آلومینوم 1403 بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع لوله، قطر لوله، ضخامت لوله و… تعیین می گردد. در حال حاضر، برای اطلاع از قیمت لوله آلومینیومی در اراک و هم چنین خرید پروفیل آلومینیوم می توانید با آلوم کار تماس بگیرید.۰۹۱۸۷۱۷۱۱۳۱

لوله های آلومینیومی از آلیاژهای مختلفی تولید می شوند. برخی از آلیاژهای پرکاربرد لوله های آلومینیومی عبارتند از:

 • 6063: این آلیاژ دارای مقاومت در برابر خوردگی و جوش پذیری بالایی است. کاربردهای اصلی این آلیاژ در ساخت لوله های ساختمانی، لوله های انتقال آب و لوله های صنایع غذایی است.
 • 6061: این آلیاژ دارای استحکام و شکل پذیری بالایی است. کاربردهای اصلی این آلیاژ در ساخت لوله های هواپیما، لوله های خودرو و لوله های صنایع مکانیکی است.
 • 7075: این آلیاژ دارای استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بالایی است. کاربردهای اصلی این آلیاژ در ساخت لوله های صنایع هوافضا، لوله های صنایع دفاعی و نظامی است.

لوله آلومینیومی آلیاژ 1050-6061-6063-6082

لوله آلومینیومی یکی از فرآورده های پروفیل آلومینیوم می باشد که در زمینه های مختلفی کاربرد دارد در واقع این نوع لوله ها از لوله های غیرآهنی می باشند که به دلیل سبکی وزن و استحکام بالایی که دارند در صنعت ساختمان سازی، هوا و فضا و … از آن ها استفاده می شود.

سبک وزن بودن با رسانایی گرمایی خوب، مقاومت در برابر خوردگی، لوله های آلومینیومی را به ماده ای مطلوب برای طراحی و مهندسی محصولاتی تبدیل می‌کند که نیاز به دوام بالایی دارند. با توجه به خواص فیزیکی، استوک لوله آلومینیومی اغلب برای کاربردهایی مانند سیستم های هیدرولیک، بدنه هواپیما، تجهیزات HVAC و وسایل کوچک استفاده می‌شود.

لوله گرد آلومینیومی ابتدا با گرفتن قطر بیرونی و سپس ضخامت دیوار اندازه گیری می‌شود.

سبک لوله آلومینیومی
به صورت استاندارد در انواع سبک‌ها و اشکال مختلف عرضه می‌شود.شرکت الوم کار دارای موجودی بزرگی از لوله های آلومینیومی است که برخی از آنها عبارتند از:

لوله مربع آلومینیومی

برای کاربردهای صنعتی مانند قطعات ماشین آلات یا محصولات تفریحی استفاده می‌شود. لوله مربع آلومینیومی برای کاربردهای عمومی ساختمانی مانند قاب و قفسه مناسب است.

لوله مستطیل آلومینیومی

برای اجزای ساختاری مانند قطعات ماشین آلات و پلت فرم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله مستطیلی آلومینیومی برای کاربردهایی مانند قالب های داخلی و خارجی مناسب است.

لوله گرد آلومینیومی

برای کاربردهای ساختاری مهندسی مانند چارچوب و کوپلر ایده آل است. لوله گرد آلومینیومی برای اهداف ساخت مانند قفسه بندی یا ریل راه پله استفاده می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت لوله آلومینیوم و راهنمایی جهت خرید و فروش این محصول با کارشناسان ما در شرکت آلوم کار تماس بگیرید.

تولید کننده لوله آلومینیومی کارخانه تولید لوله آلومینیومی لوله آلومینیوم 6000
لوله آلومینیومی ضخیم تولید لوله آلومینیومی لوله آلومینیوم 7000
لوله آلومینیومی سایز بزرگ لوله آلومینیوم سایز بزرگ لوله آلومینیومی ضخیم
تولید لوله آلومینیومی سایز بزرگ لوله آلومینیوم قطر 6 لوله آلیاژی آلومینیومی
فروش لوله آلومینیوم 7000 لوله آلومینیوم قطر 12 لوله آلومینیوم سایز بزرگ
فروش لوله آلومینیوم 6000 لوله آلومینیوم 10 لوله آلومینیوم 18 به 24
کارخانه تولید لوله آلومینیوم لوله آلومینیوم قطر 8 لوله آلومینیوم ضخیم

کاربرد لوله آلومینیومی

 • اجزای سازه ای
 • قاب ها
 • قطعات ماشین
 • قطعات کامیون و دریایی
 • اتصالات دریایی
 • هوافضا

لوله های آلومینیومی کاربردهای مختلفی دارند، از جمله پایه تجهیزات ساختمانی، قفسه ابزار یا سازه های پشتیبانی.

یکی دیگر از مواد پرکاربرد برای معماری، قاب های درب صفحه نمایش، میله های چادر، تجهیزات آشپزخانه و وسایل تزئینی مختلف، لوله گرد آلومینیومی است. آلومینیوم سبک وزن و در عین حال قوی با ویژگی های تکمیل عالی و مقاومت در برابر خوردگی بالا است که آن را انتخاب مناسبی برای طیف گسترده ای از پروژه های پشتیبانی سازه می‌کند. یکی از ویژگی های خوب آلومینیوم سازگاری با محیط زیست است زیرا 100٪ قابل بازیافت است.

کاربرد های معمولی :قطعات ماشین پیچ، بدنه و قاب کامیون، پله ها، کف، راهروها، سکوها، صفحات پوشی، روکش ترانشه ها، باندهای کامیون، سیلندر هوا

مواد آلومینیومی سبک وزن است و ظاهری تمیز به هر پروژه ای اضافه می‌کند.

لوله های آلومینیومی چگونه ساخته می‌شوند؟

لوله‌ها و لوله های آلومینیومی عمدتاً از طریق روشی به نام اکستروژن ساخته می‌شوند. مواد آلومینیوم خام قبل از سرد شدن، کشیده شدن و برش به اندازه، قبل از هر گونه حرارت اضافی یا عملیات دیگر، بریده شده و تا دمای مشخصی حرارت داده می‌شوند و با فشار بالا از درون قالب اکستروژن عبور داده می‌شوند.

آیا می‌توانید لوله آلومینیومی را خم کنید؟

تا زمانی که نسبت ضخامت به خمش را با دقت در نظر بگیرید، می‌توانید تمام اندازه های لوله را خم کنید. برای خم کردن لوله آلومینیومی، اولین قدم این است که ضخامت و آلیاژ صحیح را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که می‌تواند بدون ترک خوردگی یا آسیب از پس شکل گیری برآید. اگر می‌خواهید چندین خم یکنواخت ایجاد کنید، می‌توانید از خم کن لوله دستی یا هیدرولیک و همچنین قالب خمشی استفاده کنید. لوله آلومینیوم خود را به آرامی خم کنید تا خمیدگی یکنواخت شود.

نحوه برش لوله آلومینیومی:

شما می‌توانید آن را با اره برقی، اره دایره ای، میتر اره یا اره نواری، به شرطی که از تیغه مناسب استفاده کنید، برش دهید. کاتر لوله معمولاً برای برش لوله های آلومینیومی بدون قطر زیاد استفاده می‌شود. استفاده از روغن کاری و آهسته کار کردن برای جلوگیری از آسیب یا خم شدن بسیار مهم است.

نحوه اتصال لوله آلومینیومی:

برای جوش دادن لوله آلومینیوم، همان فرآیند جوشکاری آلومینیوم های دیگر را دنبال می‌کنید. روشی که استفاده می‌کنید (MIG، TIG، Arc) به اندازه و ضخامت لوله آلومینیومی یا محصول لوله گرد و همچنین پرداخت و کاربرد مورد نظر شما بستگی دارد

نحوه لحیم کاری لوله آلومینیومی:

لوله الومینیومی را می‌توان لحیم کرد، اما به سطح بالاتری از گرما نسبت به فلزات دیگر، و همچنین شار، لحیم کاری، تجهیزات و تکنیکی برای انجام سریع لحیم کاری نیاز دارد.

آیا می‌توانید لوله های آلومینیومی را بازیافت کنید؟

شما می‌توانید لوله های آلومینیومی را مانند سایر محصولات آلومینیومی بازیافت کنید. این یکی از قابل بازیافت ترین فلزات موجود و در نتیجه دوستدار محیط زیست است.

گستردگی گزینه های تامین ما، طیف گسترده ای از لوله های آلومینیومی را به شما ارائه می دهد.

در گذشته از لوله های فولادی بسیار استفاده می شد ولی با ورود لوله های آلومینیومی به بازار، محبوبیت لوله های فولادی کاهش یافت زیرا لوله های آلومینیومی یک سری ویژگی هایی دارند که برتری آن ها نسبت به لوله های فولادی را نشان می دهد یکی از مهم ترین برتری لوله های آلومینیوم سبک بودن آن ها می باشد از دیگر ویژگی های خوبی که این لوله ها دارند شکل پذیری و استحکام و مقاومت بالای آن ها در مقابل خوردگی می باشد.

 

لوله آلومینیومی
لوله آلومینیومی

مزیت لوله آلومینیومی

ویژگی محصولات

 • فلزات: شامل نیکل، ضد زنگ، آلومینیوم، تیتانیوم، آلیاژ و کربن است
 • موجودی ها: شامل محصول از روش های مختلف ساخت شامل اما نه محدودبه بدون درز، جوش، اکسترود، سازه، پرداخت گرم، کشش سرد و غیره است.

لوله آلومینیوم براي سوخت رساني وانتقال روغن درموتور هواپيما بدليل سبك بودن وهمچنين درواحدهای صنايع شيميايی و درمحيط کارخانه گازهايی مثل آلروآمونياك يا انيدريدسولفورو ورسانيدن هواي خشك به دستگاههای ابزاردقيق کاربرد دارد.
لوله آلومینیوم بر حسب کاربرد و مصارف آن در صنايع مختلف ، در سايز ها ، ضخامت ها و آلياژهای مختلف توليد و عرضه ميگردند در انتخاب هر يک از موارد فوق اعم از سايز ، ضخامت و آلياژ لوله های آلومينيومی ، توجه به کارکرد و کاربری مقطع از اهميت بسزايی برخوردار است چراکه هر يک تاثير متفاوتي بر رفتار مقاطع آلومينيومی خواهد داشت.

انواع لوله های آلومینیومی

لوله های آلومینیومی در دو دسته لوله های بدون درز و جوشی می باشد که تعریف هر یک از آن ها به شرح زیر می باشد:

1- لوله های بدون درز: لوله های بدون درز از یک پروفیل تو پر که داخل آن را خالی کرده اند ساخته می شود. و لوله های درز دار را بوسیله جوش از طول یا به صورت چرخشی ساخته می شوند بیشتر مصرف کنندگان لوله های بدون درز را انتخاب می کنند زیرا از هیچ جوشی در آن استفاده نشده است در این میان لوله آلومینیومی تولیدی با سیستم اکستروژن را میتوان جزء لوله های بدون درز دسته بندی کرد. بعد از جوشکاری ، حرارت باعث می شود استحکام اولیه افت کند و ورقی که به لوله تبدیل می شود استحکام آن پایینتر می رود و به همین دلیل یکی از دلایل انتخاب لوله های بدون درز همین مسئله می باشد.

2- لوله های جوشی: جهت ساخت لوله هایی که دارای سایز بالایی هستند باید از لوله های جوشی استفاده کرد بهتر است بدانید که لوله های جوشی در دو حالت درز جوش به صورت طولی و به صورت چرخان تولید می شوند که کاربرد درز جوش طولی بیشتر می باشد.

اگر در مورد خرید لوله آلومینیومی نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید با تیم خدمات مشتریان آلوم کار تماس بگیرید، سوالات خود را مطرح کنید و راهنمایی‌ها و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 30میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی40میلیمتر قطر داخلی30 (لوله40به30) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی160میلیمتر قطر داخلی120 (لوله160به120)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 32میلیمتر ضخامت2میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی42میلیمتر قطر داخلی30 (لوله42به30) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی168میلیمتر قطر داخلی 132 (لوله168به132)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 35میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی50میلیمتر قطر داخلی30 (لوله50به30) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی150میلیمتر قطر داخلی128 (لوله150به128)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 40میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی60میلیمتر قطر داخلی35 (لوله60به35) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی125میلیمتر قطر داخلی91 (لوله125به91)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 40میلیمتر ضخامت2میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی65میلیمتر قطر داخلی35 (لوله65به35) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی147میلیمتر قطر داخلی103 (لوله147به103)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 45میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی50میلیمتر قطر داخلی40 (لوله50به40) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی120میلیمتر قطر داخلی108 (لوله120به108)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 50میلیمتر ضخامت2میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی60میلیمتر قطر داخلی40 (لوله60به40) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی130میلیمتر قطر داخلی 118 (لوله130به118)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 50میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی60میلیمتر قطر داخلی50 (لوله60به50) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی172میلیمتر قطر داخلی 152 (لوله172به152)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 60میلیمتر ضخامت2میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی70میلیمتر قطر داخلی60 (لوله70به60) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی155میلیمتر قطر داخلی140 (لوله155به140)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 60میلیمتر ضخامت13میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی80میلیمتر قطر داخلی60 (لوله80به60) پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی200میلیمتر قطر داخلی 188(لوله200به188)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 80میلیمتر ضخامت2میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی100میلیمتر قطر داخلی60 (لوله100به60)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 80میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی82میلیمتر قطر داخلی63 (لوله82به63)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 58میلیمتر ضخامت3میلیمتر پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر بیرونی80میلیمتر قطر داخلی70 (لوله80به70)
پروفیل لوله آلومینیوم آلیاژ 1050-6061-6063-6082 قطر 100میلیمتر ضخامت3میلیمتر
5/5 - (5 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به نوسانات قیمت شمش آلومینیوم برای اطلاع از قمیت روز پروفیل آلومینیوم با ما تماس بگیر.۰۹۱۸۷۱۷۱۱۳۱

  1. سلام جناب امیری
   بله موجود داریم. برای اطلاع از قیمت دقیق و موجودی ها با ما تماس بگیرید.۰۹۱۸۷۱۷۱۱۳۱

  1. سلام دوست عزیز،
   بله فروش عمده هم داریم برای خرید از آلوم کار با ما تماس بگیرید.۰۹۱۸۷۱۷۱۱۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تسمه-آلومینیوم-صنایع-الکترونیک

تسمه آلومینیوم صنایع الکترونیک

تسمه ها یکی از مواردی هستند که در صنایع مختلف کاربرد های بسیاری دارند. تسمه آلومینیوم که متریال اصلی آن آلومینیوم می باشد؛ دارای کاربرد

میلگرد آلومینیوم 3003

میلگرد آلومینیوم 3003

فلز آلومینیوم یکی از فراوان ترین عناصر در پوسته ی زمین می باشد. فراوانی، و خواص منحصر به فردی از این فلز مانند استحکام، مقاومت

تولید-هیت-سینک-آلومینیومی

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی

تسمه-آلومینیوم-انعطاف-پذیر

تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد در صنعت تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر می باشد. تسمه آلومینیومی برای انتقال قدرت بطور گسترده استفاده می شود که از