آلوم کار بهترین مجموعه تولید کننده پروفیل آلومینیوم | شمش آلومینیوم | پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل آلومینیوم ساختمانی

دریافت قیمت روز

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 
فهرست مطالب

 تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی چیست؟

یکی دیگر از کاربردهای عالی آلومینیوم، اکستروژن پروفیل برای مقاصد صنعتی است. در این مناسبت ما قصد داریم انواع مختلف پروفایل های موجود، تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی

و امکاناتی که این مواد ارائه می دهد را به شما نشان دهیم.

پروفیل های اکستروژن آلومینیومی توسط قالب های پیکربندی و ساخته می شوند تا طرح مورد نظر محصول اکسترود شده را نشان دهند. آنها در اندازه ها و ابعادی هستند که می توانند نیازهای هر برنامه کاربردی را برآورده کنند.

پروفیل های آلومینیوم از فولاد سخت شده ساخته شده اند و این امکان را فراهم می کند تا از همان پروفیل چندین بار بدون ترس از تخریب استفاده شود. اساساً، یک پروفیل اجزای مستمر تحمل بالا را به طور مداوم تولید می کند. پروفیل های استاندارد رایج شامل تیرهای براکت های زاویه ای و لوله ها هستند.

جدا از پروفایل های استاندارد، پروفایل های منحصر به فرد برای رفع نیازهای برنامه های خاص ایجاد می شوند. در این موارد، مشتریان یک رندر ایجاد شده توسط کامپیوتر را ارائه می دهند یا با مهندسان اکستروژن کار می کنند تا پروفایل مورد نظر را توسعه دهند.

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی 
تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی

 

تولید پروفیل های آلومینیوم اکسترود شده

ساخت پروفایل

پروفیل‌ها از شمش‌های آلومینیومی نرم شده تولید می‌شوند که با فشار از داخل قالب عبور می‌کنند. دو نوع اکستروژن سرد و گرم است. در هر دو مورد، یک پرس یا قوچ هیدرولیک یک شمش آلومینیومی را از طریق قالب وارد می‌کند. فرآیند اکستروژن نیازمند تکمیل مجموعه‌ای از مراحل است که در آن دمای فرآیند به دقت کنترل می‌شود.

آماده سازی مرگ

اولین مرحله در این فرآیند ایجاد قالب است که یک قطعه گرد از فولاد سخت شده است. برای اطمینان از جریان یکنواخت فلز و به حداکثر رساندن عمر قالب، قبل از بارگیری در اکسترودر تا دمای 932 درجه فارنهایت (500 درجه سانتیگراد) گرم می شود.

گرم کردن بیلت

برای اکستروژن گرم، شمش و بیلت که چند فوت طول دارد، تا دمای 932 درجه فارنهایت (500 درجه سانتیگراد) تا جایی که نرم باشد اما مذاب نباشد گرم می شود.

در حال بارگیری بیلت

قبل از اینکه شمش در اکسترودر بارگذاری شود، یک عامل رهاسازی اعمال می شود تا آلومینیوم نرم از طریق قالب به آرامی و یکنواخت حرکت کند.

اعمال فشار رام

قوچ هیدرولیک یک اکسترودر می تواند 15000 تن فشار وارد کند زیرا شمش را به آرامی به سمت قالب حرکت می دهد. در طول حرکت قوچ، فشار افزایش می یابد زیرا شمش نرم شده برای پر کردن دیواره های اکسترودر منبسط می شود.

آلومینیوم از نمایه بیرون می آید

فشار فزاینده، آلومینیوم نرم شده را از طریق قالب وارد می کند. شکل در حال ظهور شکل کامل پروفیل است.

جدول فرار

هنگامی که اکستروژن از قالب خارج می شود، توسط یک کششگر گرفته می شود که با سرعت خروج آن را در امتداد جدول runout هدایت می کند. پروفیل با استفاده از آب یا فن هایی که در امتداد میز قرار داده شده اند، خاموش می شود و به طور یکنواخت روی میز رانوت خنک می شود.

برش زدن

هنگامی که اکستروژن به انتهای جدول runout رسید، برای سهولت در جابجایی برش داده می شود و به مرحله بعدی منتقل می شود. هر جنبه ای از فرآیند اکستروژن شامل نظارت دقیق و دقیق بر دمای اکستروژن برای اطمینان از کیفیت محصول اکسترود شده است.

اتاق خنک کننده

اگرچه اکستروژن ها سرد شده اند، اما به اندازه کافی سرد نمی شوند تا به طور کامل پردازش شوند. برای خنک شدن بیشتر، آنها را به یک اتاق خنک کننده منتقل می کنند و در آنجا می مانند تا به دمای اتاق برسند.

کشش

در طول فرآیند اکستروژن، پیچش و انحنای طبیعی پروفیل باید با کشش اصلاح شود. این فرآیند مستلزم آن است که هر دو انتهای اکستروژن محکم گرفته شده و کشیده شود تا صاف شود و مشخصات طراحی را برآورده کند.

به پایان رساندن

اکستروژن‌های طول میز که سرد، کشیده و سخت شده‌اند آماده هستند تا برش داده شوند و به طول‌های قابل استفاده، معمولاً هشت تا دوازده فوت برش داده شوند. در نقطه اتمام، اکستروژن ها با تحمل لازم طراحی خود مطابقت دارند و به اندازه کافی تمپر می شوند. برای تلطیف بیشتر، اکستروژن ها به یک کوره پیری منتقل می شوند.

انواع پروفایل

تعیین اینکه از چه نمایه ای استفاده شود بستگی به برنامه ای دارد که برای آن طراحی شده است. پروفیل آلومینیوم اختصاصی دارای ضخامت ها، انواع آلومینیوم و اشکال مختلف هستند که آنها را بسیار سازگار و همه کاره می کند و از چندین آلیاژ آلومینیوم قابل تغییر شکل ساخته می شوند.

پروفایل های توخالی

پروفیل های توخالی دارای مقطعی هستند که یک حفره توخالی را تشکیل می دهند.

پروفایل های جامد

پروفیل های جامد کاملاً باز هستند و هیچ بخش بسته ای ندارند و در اشکال مختلف موجود هستند.

نمایه های انتهایی را باز کنید

پروفیل های باز ترکیبی از پروفیل های توخالی و توپر هستند.

پروفایل های نیمه بسته

پروفیل های نیمه بسته حفره هایی نیمه باز و نیمه بسته هستند، مانند پروفیل مستطیلی با ورودی در یک طرف.

مشخصات پروفیل آلومینیوم صنعتی

 1. مقاومت در برابر خوردگی

تفاوت بین برندهای مختلف در نسبت اجزای مختلف فلزی نهفته است. آلومینیوم در اکثر شرایط محیطی (از جمله هوا، آب (یا آب نمک)، محصولات پتروشیمی و بسیاری از سیستم های شیمیایی، مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی نشان می دهد.

 1. رسانایی

پروفیل های آلومینیومی صنعتی اغلب به دلیل رسانایی عالی انتخاب می شوند. بر اساس وزن مساوی، رسانایی آلومینیوم تقریبا دو برابر مس است.

 1. هدایت حرارتی

هدایت حرارتی پروفیل های صنعتی حدود 50-60 درصد مس است که برای ساخت مبدل های حرارتی، اواپراتورها، تجهیزات گرمایشی و سایر تجهیزات مفید است. پروفیل آلومینیومی صنعتی دارای مزایای سادگی، کاربردی و اثر خوب است.

 1. غیر فرومغناطیس

پروفیل صنعتی غیر فرومغناطیسی است که یک ویژگی مهم برای صنایع برق و الکترونیک است. پروفیل های آلومینیومی خود اشتعال نمی شوند، که برای کاربردهایی که شامل جابجایی یا تماس با مواد قابل اشتعال و مواد منفجره است، مهم است.

 1. ماشین کاری

کارایی پروفیل های صنعتی عالی است. در انواع آلیاژهای آلومینیوم آهنگری و ریخته‌گری شده و در حالت‌های مختلف پس از تولید این آلیاژها، ویژگی‌های ماشینکاری تغییرات زیادی دارد که نیازمند ماشین‌ابزار یا فناوری‌های خاصی است.

 1. شکل پذیری

استحکام کششی خاص، استحکام تسلیم، شکل پذیری و نرخ سخت شدن کاری مربوطه، تغییرات تغییر شکل مجاز را کنترل می کند. قیمت پنجره آلیاژ آلومینیوم با کارایی بالا که توسط پروفیل آلومینیوم صنعتی نقل شده است معمولاً بالاتر از پنجره فولادی پلاستیکی است. با این حال، در دراز مدت، اگر چه قیمت با عملکرد بالاپروفیل پنجره آلومینیومیبالا است، عمر مفید آن طولانی است. در حالی که قیمت پنجره پلاستیکی فولادی ارزان تر است، عمر مفید آن کوتاه است.

 1. قابلیت بازیافت

آلومینیوم بسیار قابل بازیافت است و مشخصات آلومینیوم بازیافتی تقریباً مشابه مشخصات صنعتی است.

کاربرد پروفیل آلومینیوم صنعتی

 1. پروفیل های آلومینیومی برای ساخت و ساز

پروفیل های آلومینیومی معماری عمدتاً شامل پروفیل آلومینیوم درو پنجره وپروفیل دیوار پرده آلومینیومی.

 1. پروفیل آلومینیومی برای رادیاتور

به طور عمده برای الکترونیک قدرت، روشنایی LED و محصولات کامپیوتری دیجیتال خنک کننده استفاده می شود.

 1. پروفیل آلومینیوم صنعتی

پروفیل آلومینیوم صنعتی عمومی به این موارد اشاره دارد: عمدتاً برای تولید و ساخت صنعتی استفاده می شود، مانندقالب آلومینیومی، که فرآیند ساخت تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم صنعتی در کشور من می باشد.

 1. قطعات خودرو پروفیل آلومینیوم

عمدتاً برای قطعات خودرو، اتصالات و موارد مشابه.

 1. پروفیل آلومینیومی مبلمان

به طور عمده برای قاب دکوراسیون مبلمان، پشتیبانی میز و صندلی و غیره استفاده می شود.

 1. مروری بر فتوولتائیک خورشیدی

شامل:قاب آلومینیومی خورشیدی، براکت فتوولتائیک خورشیدی، اتصال دهنده های فتوولتائیک خورشیدی و غیره.

 1. پروفیل های آلیاژ آلومینیوم برای ساختار وسایل نقلیه راه آهن: عمدتا برای تولید بدنه وسایل نقلیه راه آهن استفاده می شود.
 2. نصب پروفیل های آلومینیومی: ساخت قاب های آلیاژ آلومینیوم، نصب نمایشگاه های مختلف و نقاشی های تزئینی.
 3. پروفیل های آلومینیومی برای دستگاه های پزشکی

عمدتا برای: برانکارد، تجهیزات پزشکی، تخت های پزشکی و غیره استفاده می شود.برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در آلوم کار تماس بگیرید

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تولید هیت سینک آلومینیومی

هیت سینک یا گرما بر نوعی قطعه فلزی است که جهت کاهش گرمای حین کار قطعاتی مانند انواع ال ای دی، انواع سیستم های صوتی

تسمه-آلومینیوم-انعطاف-پذیر

تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد در صنعت تسمه آلومینیوم انعطاف پذیر می باشد. تسمه آلومینیومی برای انتقال قدرت بطور گسترده استفاده می شود که از

میلگرد آلومینیوم 1050

یکی از آلومینیوم های تقریبا خالص که در صنایع شیمیایی کاربرد فراوانی دارد میلگرد آلومینیوم 1050 می باشد. این قطعه کاربردی به دلیل مقاومت در

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلومینیوم 2024

میلگرد آلیاژ 2024 آلومینیوم پرکاربردترین فلز در جهان است. سبک، بادوام و کم هزینه این ها تنها برخی از مزایایی است که میلگرد آلومینیوم 2024 را